Методологія

Мої зусилля по збору документів почалася в середині квітня 2014 року та тривають досі. Я шукаю документи двома шляхами. По-перше, я особисто зверталася до учасників Всеукраїнських форумів євро-майданів з проханням надати тексти резолюцій, котрі приймалися зборами громадян в містах та селищах, котрі цих учасників делегували. Цей метод приніс незначні результати, проте надав доступ до документів, котрі не завжди знаходяться у відкритому доступі.

Другий метод передбачає «ручний» пошук текстів резолюцій в мережі Інтернет. Як правило резолюції публікували регіональні газети, сайти органів місцевого самоврядування, сторінки осередків політичних партій та окремі користувачі соціальних мереж. До уваги приймалися як текстові джерела, так і відеоматеріали, котрі в подальшому транскриптувалися.

Для знайдених таким чином документів застосовувалися наступні критерії:

  1. текст повинен бути опублікованим повністю, я відкидала уривки та медійні перекази;
  2. джерело повинне містити інформацію про дату та місце проведення зібрання, на якому прийнято документ. Часто зустрічалися відео, де текст документу зачитувався зі сцени учасником зібрання. Проте, якщо джерело не надавало інформації про дату та місце заходу, а бажано і інших деталей мітингу – кількість учасників, виступаючі – таке відео виключалося;
  3. текст повинен відображати рішення членів громади безпосередньо - рішення місцевих та регіональних рад, як представницького органу громадян, навіть якщо в тексті вказано що вони виступають від імені місцевого населення, на даному етапі були виключені з подальшого аналізу.
Посилання на отримані таким чином документи – у вкладці «Резолюції майданів». Якщо Ви володієте документом, котрий відповідає вказаним критеріям, але не входить до наявного в мене переліку, та бажаєте ним поділитися – напишіть мені, використовуючи форму на цьому блозі.

Немає коментарів:

Дописати коментар